info@destankalip.com
+90 332 210 00 00

Karot nedir ? Karot Sandığı nedir ?

Karot nedir ? Karot Sandığı nedir ?

Karot ingilizcede havuç demektir. Karot ile ilgili çalışmalar ilk olarak Almanlar tarafından gerçekleştirilmiştir. Binalarda betonun dayanıklığı testi gibi durumlar için karot makinaları yapılmıştır. Karot makinası binadaki beton kısımdan havuç şekline benzeyen bir parça almaya imkan tanımaktadır. Karot makinası matkaplara benzer. Karot makinalarının en önemli farkı uçlarının içi boş boru şeklinde olmasıdır. Elmas uç dönmenin etkisi ile betonu keserek deler. Boru içindeki ucun çıkması ile beton delme, karot alma işlemi gerçekleşmiş olur.

Ülkemizde karot kelimesi olarak benimsenmiş ve iş alanı olarak ortaya çıkmıştır. Karot uygulamaları, betonu çatlatmadan, daha sessiz olarak beton yüzeylere şekil vermeye imkan tanır.

İnşaatlarda ve yapılarda beton alanlarda, kapı açma, duvar kesme, pencere açma veya beton bir alanı tamamen kesme gibi işlerde karot uygulamaları kaliteli sonuçlar verir. Aynı zamanda yapılan iş estetik olur ve binaya zarar vermez. Karot sandığı  pq karot sandığı  bq karot sandığı 

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin